Tu znajdziesz wspólnoty młodych ludzi takich jak Ty!

Duszpasterstwo Akademickie EMAUS

Duszpasterstwo Akademickie „Emaus”
przy par. pw. św. Jadwigi Królowej
al. Tadeusza Rejtana 21
35-303 Rzeszów

http://daemaus.pl

Kontakt do Duszpasterza:
ks. Lucjan Dyka
tel: 505 019 948
mail: lucjandyka@wp.pl

Kontakt do Odpowiedzialnej:
Anita Świątoniowska
tel: 785 422 739
mail: anita2717@wp.pl

Duszpasterstwo Akademickie ROTUNDA

Duszpasterstwo Akademickie ROTUNDA 

Przy parafii MB Saletyńskiej w Rzeszowie
ul. Dąbrowskiego 71

Duszpasterz:

ks. Grzegorz Szczygieł MS

https://www.facebook.com/Rotunda

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie SZOPKA

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie SZOPKA

Przy parafii oo. Dominikanów
Rzeszów, ul. Dominikańska 15

http://daszopka.rzeszow.dominikanie.pl/

Duszpasterze:

o. Łukasz Filc OP
Telefon: 722 181 234
e-mail: lukaszop@dominikanie.pl

o. Romuald Jędrejko OP
e-mail: aldi@dominikanie.pl

Oaza w Górze Ropczyckiej

Jesteśmy pogodną i zżytą wspólnotą Oazy. W centrum zawsze stawiamy Boga, dzięki wspólnym co piątkowym spotkaniom pogłębiamy naszą więź z Jezusem. Nasza wspólnota składa się z Oazy Młodszej i Starszej, przedział wiekowy to 10-18 lat. W chwili obecnej naszym moderatorem jest ks. Wiesław Kwiatkowski, nad wszystkim czuwają cztery animatorki. Dużo śpiewamy i tańczymy, cieszymy się każdą chwilą spędzoną razem. Bierzemy czynny udział w życiu parafialnym.

Adres: Góra Ropczycka 120, 39-120 Sędziszów Małopolski

OAZA - Parafia pw. Chrystusa Króla - Rzeszów

Celem Oazy jest formowanie dojrzałych chrześcijan oraz budowanie wspólnoty Kościoła.
Jak to wygląda?
Spotykamy się na przygotowaniu do Eucharystii. Po Mszy mamy spotkania w grupach (czasami pogodnie wieczorki, adorację, itp.).
Kiedy?
Oaza młodzieżowa w piątki o 17.30
Oaza Dzieci Bożych w soboty o 11.00
Jakie są grupy?
Jesteśmy podzieleni ze względu na wiek i przebytą formację.
Gdzie się spotykamy?
Przy Kościele p.w. Chrystusa Króla przy ulicy Ks. Jałowego 37A w Rzeszowie w salce obok świetlicy.
Co jeżeli to nie moja parafia albo nie jestem z Rzeszowa?
Żaden problem! Jesteś zawsze mile widziany ?
Jeżeli masz wolny piątkowy wieczór serdecznie zapraszamy!

OAZA - Wysoka Głogowska

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło-Życie, która skupia około 30 uczestników w wieku 12-17 lat. Pieczę nad nami ma sześć animatorek i jeden animator, a nad wszystkim bacznie czuwa moderator ks. Arkadiusz Puzio. Nasze spotkania odbywają się w piątki (gimnazjum oraz szkoła średnia) i soboty (szkoła podstawowa). Jesteśmy zżytą i otwartą wspólnotą. Nasze działania widać w parafii, np. przez śpiew podczas niedzielnej Mszy Świętej oraz organizowanie Dróg Krzyżowych o 20.00 podczas Wielkiego Postu. Wspólnie poznajemy Jezusa i siebie nawzajem. W naszej wspólnocie można liczyć na wsparcie i miłość AGAPE.

OAZA - Świlcza

Nasza Oaza działa od wielu lat. Spotykamy się w każdy piątek. W różnych grupach wiekowych (od 9 do 18 lat) poznajemy naukę Jezusa i uczymy się postępować według Jego słów. Najważniejszą część naszych spotkań stanowi wspólna Eucharystia, po której spotykamy się na śpiewie oraz wspólnych zabawach. Urozmaicamy także życie naszej parafii poprzez organizowanie jasełek, misterium Męki Pańskiej oraz wieczorków patriotycznych. Naszą wspólnotą opiekuje się ks. Tadeusz Kawalec, a nad formacją czuwają dwie animatorki. Jesteśmy bardzo radośni i zawsze uśmiechnięci.

Mail kontaktowy:

jakimowiczowna@gmail.com

OAZA - Bazylika Mniejsza - Gorlice

Jesteśmy wspólnotą zwyczajnych ludzi. Na codzień chodzimy do szkół, a w piątki i soboty spotykamy się, aby zbliżać się do Boga i budować wspólnotę. Łączy nas jeden wspólny cel: NIEBO! Nasze piątkowe spotkania rozpoczynamy Eucharystią o godzinie 18.00. Kolejna część spotkania odbywa się w Domu Katechetycznym. Zaczynamy ją od zapalenia świecy, symbolizującej obecność Jezusa wśród nas, oraz krótkiej modlitwy. W tym czasie śpiewamy, bawimy się i odbywały spotkania w grupach, chcąc nieustannie się formować. Jedyne, co może ograniczać osoby, które chcą przyjść na spotkanie w piątek to wiek – zapraszamy wszystkich od 1 klasy gimnazjum. Ale spokojnie! Osoby młodsze rozpoczynają swoje spotkania w soboty o godzinie 9.00 i bawią się tak samo dobrze jak starsi!

OAZA - Malawa

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło-Życie, działającą przy parafii św. Wawrzyńca w Malawie. Spotykamy się raz w tygodniu, aby wspólnie śpiewać, modlić się, rozważać Słowo Boże. Pamiętamy o tym, że życie chrześcijanina to nie tylko ciągła modlitwa, ale także czas spędzony z drugim człowiekiem na zabawie, dlatego tak chętnie bierzemy udział w organizowanych przez animatorów wieczorkach pogodnych. Jeśli jesteś uczniem gimnazjum/szkoły średniej, szukasz miejsca w którym będziesz mógł pogłębiać swoja wiarę, podczas cotygodniowych spotkań, serdecznie zapraszamy Cię do naszej wspólnoty. Zaczynamy w każdy piątek Mszą Świętą, o godzinie 18.00 w kościele parafialnym.

OAZA - Parafia pw. Podwyższenia Krzyża - Rzeszów

W naszej parafii spotkania oazy odbywają się w soboty – Oaza Dzieci Bożych (V – VI klasa) od 16:00 do 17:30, natomiast oazy młodzieżowej od 19 do 20:30. Oprócz spotkań oazy w naszej parafii w 1 i 3 niedzielę miesiąca odbywają się spotkania Diakoni Modlitwy o godzinie 19.00.

OAZA - Parafia Narodzenia NMP - Sędziszów Młp.

Nasza niewielka wspólnota ale niezwykle zgrana liczy około 25 osób głównie gimnazjalistów. Chcemy naszym przykładem pokazać że można znaleźć czas w piątek wieczorem na Boga, gdy inni zaczynają właśnie weekend. Modlimy się, rozważamy Pismo Święte ale też znajdujemy czas na wielorakie wyjazdy. Pokazujemy że można choć na chwilę oderwać się od świata telofonów. Naszą animatorką jest Kinga Giełdon – niezwykle pomysłową z resztą. Naszym „Pasterzem” jest Ksiądz Mateusz Sokół – co za tym idzie ma sokoli wzrok (nic mu nie umknie). Z nami nie da się być smutnym, zawsze znajdziemy coś na dobry humor. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej ? Wpisz w przeglądarkę ( @oazowo ) i pooglądaj jak działamy!

Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej

Misją Ruchu Apostolstwa Młodzieży jest formacja młodzieży, która ma nieść Ewangelię do swoich środowisk nauki i pracy. Misja ta realizowana jest poprzez formację deuterokatechumenalną opartą na trzech filarach:

  1. Słowo Boże
  2. Liturgia
  3. Wspólnota

Dzięki temu należący do RAM są zaproszeni do osobistego wzrostu w wierze i większego zaangażowania w budowanie Wspólnoty Kościoła.

Nasza wspólnota działa na dwóch płaszczyznach:
– formacji rocznej realizowanej w czasie comiesięcznych (weekendowych) spotkań
– organizacji wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjno-wypoczynkowych 

Jeżeli zadajesz sobie pytanie o swoją wiarę: po co zostałem ochrzczony? Co mi daje chrzest?
Jeżeli chcesz odkrywać wartość i powołanie chrześcijanina w świecie

Zapraszamy Cię serdecznie do naszej wspólnoty. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce i odpowiedź na nurtującego Go pytania.

Skontaktuj się z nami:
strona internetowa: www.ramrzeszow.pl
meil: ramrzeszow@gmail.com
fanpage: www.facebook.com/RzeszowRAM/

telefon: Ks. Przemysław Jamro – moderator: 507 361 291

adres: Parafia św. Krzyża, ul. 3 Maja 20