Rozmowy niedokończone

Nurtuje Cię jakieś pytanie? Masz wątpliwość co do jakiejś rzeczywistości w Twoim życiu?

Tutaj masz szansę w końcu się z tym uporać. Po prostu wyślij anonimową wiadomość, a nasi duszpasterze na pewno nie pozostawią tego bez echa.

Zachęcamy do zadawania pytań o charakterze religijnym 😉 Gdy któryś z naszych pasterzy upora się z Twoim pytaniem, zostanie ono wraz z odpowiedzią umieszczone poniżej. Jeśli Twoje pytanie jest bardziej osobiste lub po prostu chcesz otrzymać od nas jakikolwiek kontakt zwrotny – podaj proszę swój adres mailowy (oczywiście nie znajdzie się on na stronie). Tylko w takim wypadku możemy skontaktować się z Tobą – bez jego podania jesteś zupełnie anonimowy. Możesz także zastrzec sobie aby Twoje pytanie nie zostało opublikowane na stronie, wtedy jednak konieczne jest podanie przez Ciebie maila.

Jeśli chcesz swoje pytanie skierować konkretnie do któregoś z naszych pasterzy, napisz o tym w treści pytania 🙂

15 + 9 =

Tomasz Ryczek

Tomasz Ryczek

Ksiądz

Odpowiada na pytania

Urodziłem się w 1987 r., pochodzę z parafii pw. Św. Katarzyny w Turzy (diec. tarnowska). Ukończyłem Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. W 2006 wstąpiłem do WSD w Rzeszowie, które ukończyłem w 2012. Święcenia kapłańskie przyjąłem 26 maja tego samego roku z J.E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego w Katedrze Rzeszowskiej, obierając za hasło swojego życia w kapłaństwie słowa z Ewangelii św Marka: „Kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z powodu mnie i Ewangelii, zachowa je” (Mk 8,35). W latach 2012-2015 byłem wikariuszem w parafii pw. Św. Onufrego w Łące. Obecnie posługuję w Kolegiacie Kolbuszowskiej.

Mariusz Uryniak

Mariusz Uryniak

Ksiądz

Odpowiada na pytania

Pełnię posługę kapłańską od 4 lat. Z powołania pasterz, obecnie poszukuję owiec w parafii garnizonowej w Rzeszowie. Kocham Jezusa, a lubię rolki, muzykę, dobrą książkę i czasem coś nabazgrać na płótnie. Słowa z Pisma Świętego które prowadzą mnie przez życie to: „Jam głos wołającego” … zobowiązują…

Michał Domasik

Michał Domasik

Ksiądz

Odpowiada na pytania

Urodził się w 1985 r. w Gorlicach. Święcenia kapłańskie przyjął w 2013 r. Przez 3 lata pracował w parafii w Niwiskach, obecnie posługuje w Rzeszowie w parafii św. Jadwigi Królowej. Oprócz fascynacji Panem Bogiem i Jego Słowem, ważne miejsce w jego codzienności zajmuje muzyka. Jako kierunek i ideał życia w kapłaństwie wybrał słowa św. Pawła: „Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.” (1 Kor 9,22-23)