Nasz zespół

Poznaj nas i dowiedz się kim jesteśmy…

Monika Ochałek

Monika Ochałek

Redaktor naczelny

Studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Kocha swój ojczysty język i z uporem maniaka wpaja jego zasady wszystkim wokół. Zastępowa KSM. Z natury jest buntowniczką i lubi płynąć pod prąd (przecież z prądem płyną tylko zdechłe ryby). Jeśli zapadnie się pod ziemię, to znajdziecie ją w górach – tam szuka odpoczynku. Zwą ją redaktor naczelną portalu zButa, więc w jego przestrzeni zajmuje się wszystkim po trochu. Jeśli będziesz chciał ją o coś zapytać, albo ochrzanić, pisz śmiało – poradzimy sobie z tym 🙂

Giovanna Jakimowicz

Giovanna Jakimowicz

Redaktor

Studentka nauk humanistycznych. Animatorka Ruchu Światło – Życie. Miłośniczka słów i Słowa. Raczej spokojna, bez znaków szczególnych, lubiąca powłóczyste szaty (w Rzeszowie uznawana przez to za dewotkę, w Krakowie uchodząca za zwykłego hippstera). Czasem przesadza z frywolnością wypowiedzi.

Czując Pismo nosem

Elwira Ginalska

Elwira Ginalska

Redaktor

Oficjalnie magister sztuki, prywatnie fanka filmów z gatunku sci-fi, dramatów i animacji, lubiąca wyciągać drugie dno i gadać podczas seansu.

Nie lubi: błądzić.

Lubi: śpiewać z Anną Marią Jopek jadąc samochodem i tworzyć indiepopowe covery.

Generalnie singielka z królikiem, szukająca miejsca w świecie, współpracująca graficznie z MWD, a także próbująca robić drogę neokatechumenalną i licząca, że mimo permanentnego egoizmu, Artysta artystów zafunduje jej piękny happy-end.

Widziały gały

Dominika Łach

Dominika Łach

Redaktor

Magister dietetyki próbująca pokochać dzieci przez bliski i regularny kontakt z nimi. Animatorka Ruchu Światło – Życie w fazie spoczynku. W wolnych chwilach próbuje przekonać swoje nogi do udziału w maratonie, a kiedy dokucza jej kolano swoją energię wyrzuca przy garnkach jednym okiem zerkając na serial. Jej zawodowe motto brzmi „Bez glutenu, bez cukru, bez sensu”.

Widziały gały

Kasia Sycz

Kasia Sycz

Redaktor

Zawsze wie o co chodzi. Bardziej składa się z wątpliwości, niż z przekonań (Beksiński). W życiu stara się być realistką z polotem optymistki. Któregoś dnia napisze pewną serię książek tak, że będziecie wiedzieli, że to właśnie ona. Czasem ma lat cztery, a czasem cztery tysiące. Jej granicami świata są granice jej języka.

Kto by czytał

Paweł Grodzki

Paweł Grodzki

Redaktor

Student prawa, zastępowy KSM. Od natłoku kodeksów i ustaw ucieka w góry i muzykę. Uwielbia grę na gitarze, dobre piwo kraftowe i planszówki. Interesuje się również marketingiem w mediach społecznościowych, dlatego też w przestrzeni zButa będzie zajmował się administrowaniem tej przestrzeni i promocją.

Krzysztof Golas

Krzysztof Golas

Duszpasterz

Marta Rurak

Marta Rurak

Redaktor

Magister turystyki, nazywana przez znajomych po prostu „turystką”. Praktykuje również szeroko rozumianą turystykę religijną: Rzym, Izrael, Majdan Sopocki, aż w końcu ŚDM w Krakowie… Lubi rozmawiać z ludźmi i poznawać ich wewnętrzne światy, nie zapominając przy tym o swoim świecie i duchowym rozwoju. Przez długi czas animatorka Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Warto wspomnieć, iż jest osobą odważną – pracuje jako asystentka stomatologiczna, a to wymaga nie lada odwagi.

Jest wyjście

Jadzia Czachor

Jadzia Czachor

Redaktor

Mały biolog w wielkim mieście. Zastępowa KSM. Pisanie sprawia jej kłopot, bo jedyne, co ma czasem w głowie, to bałagan. Interesuje się szeroko pojmowaną biologią, którą zresztą studiuje. Od dziecka jest w zespole ludowym i to jej odskocznia od życiowej szarości – kolor folkloru.

W kącie Polski

Ola Bieniasz

Ola Bieniasz

Redaktor

Jest nałogowym pochłaniaczem książek. Uwielbia czytać powieści (wszelkie gatunki), ale nie stroni także od poezji – głównie polskiej. Z pasji i zamiłowania jest muzykiem – chodzi do szkoły muzycznej II stopnia i gra na skrzypcach już 11 lat. Do jej zainteresowań należy także chodzenie po górach, zgłębianie wiedzy o najróżniejszych kosmetykach oraz biologia i wszystko co z nią związane. 🙂 Już niebawem będzie pełnoprawną zastępową KSM.

Z pamiętnika Młodej Księgarki

Adrianna Ziobro

Adrianna Ziobro

Redaktor

Dziewczyna z prowincji. Nie wie jak pisze, nie jej to oceniać. Grunt, że pisze. Że wyraża siebie. Wszystkie kroki stawia najpierw w sobie. Stąd nie wie jak daleko zajdzie. Czy wierzy w siebie? Bywa… Zdarza się… W porywach. Nie stawia „kropek”.

Kto by czytał

Dominik Skarbek

Dominik Skarbek

Zaplecze techniczne

Członek zacnego grona magistrów narodu polskiego. Z bólem wykształcony na logistyka. Wśród znajomych znany jako informatyczna „złota rączka”. Zajmuje się (mniej lub bardziej skutecznie) zapleczem technicznym zButa.

Kasia Łoboda

Kasia Łoboda

Z-ca redaktora naczelnego

Żona. Polonistka-kulturoznawca, przyszła nauczycielka języka polskiego (lub bezrobotna). Swoją miłość do muzyki realizuje w pracy naukowej i na koncertach. Animatorka Ruchu Światło-Życie. Pisze, bo ją świat czasem denerwuje.

Pół żartem, pół narzeczeństwo, czyli ślepa kulawego

Karol Łoboda

Karol Łoboda

Redaktor

Z wykształcenia inżynier elektronik, z zamiłowania turysta, wędkarz i majsterkowicz. Pasja spełniana ze słomianym zapałem – muzyka. Ponadto chrześcijanin, animator w Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Obecnie próbuje być dobrym narzeczonym. Wielki miłośnik doskonałej pizzy i prawdziwego burgera. Niestrudzony hodowca brody i miłośnik muzyki gitarowej. I już w tym roku mąż.

Pół żartem, pół narzeczeństwo, czyli ślepa kulawego

Staszek Napiórkowski

Staszek Napiórkowski

Redaktor

Jest technikiem elektronikiem. Obecnie studiuje mechanikę i budowę maszyn na Politechnice Rzeszowskiej – wygodnie, bo i z Rzeszowa pochodzi. Uwielbia teatr i aktorstwo. Lubi muzykę, podróże, książki, seriale (zwłaszcza Przyjaciół, których z całego serca poleca!) oraz ten typ człowieka, który odróżnia przewód od kabla.

Spacerniak

Ania Bartuś

Ania Bartuś

Redaktor

Z wykształcenia magister pedagogiki i licencjat pielęgniarstwa, od kilku miesięcy spełniająca się jako instrumentariuszka na bloku operacyjnym. Oprócz swojej pracy najbardziej lubi kawę z mlekiem (a może bardziej mleko z kawą), śliwki w czekoladzie i rozmowy z przyjaciółmi.  Animatorka Ruchu Apostolstwa Młodzieży, jedną nogą już wychodząca ze wspólnoty i szukająca swojego miejsca w Kościele.

Paweł Stachaczyński

Paweł Stachaczyński

Fotograf

Jest studentem elektroniki i telekomunikacji na Politechnice Rzeszowskiej. Od dziecka zakochany w fotografii. Najlepiej odnajduje się w pracy z ludźmi (zwykłe sesje zdjęciowe, studniówki, wesela…). W wolnych chwilach bawi się również w informatyka.

Grażka Mazurkiewicz

Grażka Mazurkiewicz

Readktor

Inżynier, pilot, humanista (z tych umiejących matematykę). Chrześcijanka, animatorka Ruchu Światło – Życie. Miłośniczka muzyki na żywo, literatury science fiction i spontanicznych podróży. W wolnym czasie skleja samoloty i wypowiada się na niepoprawne politycznie tematy.

Czarna Wołga

Śmiało! Dołącz do ekipy!

Jeśli uważasz, że możesz w jakikolwiek sposób pomóc nam w tworzeniu portalu – po prostu do nas napisz!

Kontakt