Dlaczego zButa?

Kształt:

Ponad pół roku temu bardzo ważny człowiek, Papież Franciszek, powiedział do nas niezwykłe słowa – chrześcijanin ma pozostawić po sobie na tym świecie bardzo wyraźny ślad. Powiedział to do ludzi młodych, dlatego szukamy dla siebie takich miejsc, w których będziemy zostawiać po sobie widoczny znak, będziemy próbowali wkraczać w życie.

Zostawić po sobie ślad – ale jaki ma być ślad chrześcijanina?

Krzyż:

Ślad chrześcijanina jest śladem wyjątkowym, jest zawsze naznaczony Krzyżem, który nosi nasz Pan – Jezus Chrystus. Dlatego, tak jak mówił Papież, wyruszajcie w świat i zostawiajcie po sobie ślad.

Nazwa:

My wyruszamy już dziś – zButa! Będziemy próbowali pokazać całemu światu, że nie tylko jesteśmy, ale Jezus Chrystus jest dla nas Kimś bardzo ważnym, ponieważ dzięki Niemu nasz ślad jest bardzo trwały.

Sigle:

A o trwałości naszego śladu bardzo pięknie mówi święty Piotr w swoim pierwszym liście: „Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami”  – 1P 2, 21.

Kompletne logo:

Będziemy więc słuchać świętego Piotra, który proponuje, aby każdy z nas szedł śladami Jezusa Chrystusa, a naśladując Go zostawiamy po sobie ślad tak wyraźny, że nie można go nigdy zatrzeć.