O czym piszemy?

Kto by czytał?

Adrianna i Katarzyna. Jak widzicie jest nas dwie, mamy różne punkty widzenia. Różne rzeczy nas zachwycają, inspirują, irytują… Nasza rubryka nie ma określonego kształtu ani granic. Kształtują się one na bieżąco, wciąż poszerzając nasze horyzonty. Jedyne co nas łączy, oprócz wspólnych studiów, to słowo. Słowo, które nas porusza i którym chcemy poruszyć Was. Zatem… przygodę czas zacząć!

Czytaj...

Koło ratunkowe

Koło ratunkowe jest nam potrzebne kiedy toniemy lub kiedy po prostu próbujemy utrzymać się na wodzie. Czasem też używamy koła ratunkowego, gdy próbujemy nauczyć się pływać. Artykuły w ramach tej serii będą miały na celu nauczyć nas, jak radzić sobie w sytuacjach jakiegoś zagrożenia naszego życia lub zdrowia. Czasem będą to ekstremalne zagrożenia, a czasem takie bardziej codzienne. Pojawią się również teksty o tym, jak pewnym sytuacjom zapobiegać, czyli co nieco o zdrowym stylu życia.

Czytaj...

W kącie Polski


Będę pisać o tym, co mi w duszy gra i jak to jest z tym folklorem i tradycjami ludowymi. Postaram się pokazać Wam od kuchni jak to jest z występami i przygotowaniami do nich, a także jak to wygląda z perspektywy sceny. Mniej lub bardziej profesjonalnie, ale z serca.

Czytaj...

Czarna Wołga


Pół roku temu dotarło do mnie, że czarna wołga wciąż istnieje. Z tym, że teraz nie straszy się nią dzieci a rodziców, no i zmieniła nazwę – jest wielorybem (niebieskim). Skłoniło mnie to do mówienia o Internecie z mojej perspektywy. Chciałabym w tej serii napisać nieco o życiu w świecie wirtualnym, o czyhającym tu diabelstwie i plugastwie oraz o grach, które zabijają. Wszystko z perspektywy osoby, która korzysta i (o dziwo) ciągle żyje, mając się całkiem nieźle.

Czytaj...

Pół żartem, pół narzeczeństwo, czyli ślepa kulawego

Pół żartem, pół narzeczeństwo będzie to, mam nadzieje, cykl artykułów o narzeczeństwie właśnie. Chcemy zrobić rzecz mówiącą o ważnej rzeczywistości, ale lekkostrawną, taką która palcem wskazuje istotne elementy naszej układanki. Będziemy próbowali więc napisać coś sensownego o związku, narzeczeństwie, drodze do małżeństwa, o tym jak my to próbujemy robić, jak nam wychodzi albo nie. O tym jak od początku staramy się to robić w trójkącie – nasza dwójka i Bóg.

Czytaj...

Czując Pismo nosem


Informacja o tym, że Pismo Święte jest nieskończenie ciekawe, nie do wszystkich jeszcze dotarła. Dlatego wypada wieść tę rozpowszechniać. A to jest doskonałe miejsce! Teksty te nie są poważnymi egzegezami, ale raczej kilkoma spostrzeżeniami z tzw. życia codziennego. Mam nadzieje, że zdarzająca mi się nadmierna swoboda oraz brak wyczucia zostaną mi wybaczone.

Czytaj...

Z pamiętnika Młodej Księgarki


Zapraszam was do zaglądnięcia prosto do Pamiętnika Młodej Księgarki. W mojej serii będę recenzować i polecać Wam książki, które moim zdaniem warto przeczytać. Myślę, że każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego, gdyż czytam książki wszelkiej maści, od romansów po kryminały, przez książki obyczajowe i fantastykę (która, jednak muszę przyznać, zajmuje szczególne miejsce w moim sercu). Będą to książki niosące jakiś przekaz i wartości, ale także takie, których czytanie będzie po prostu dobrą zabawą i fajnym sposobem na spędzenie czasu 🙂 Nie zabraknie też literatury religijnej.

Czytaj...

Widziały gały

Filmy, które są duchową pożywką i inspirują żeby stać się lepszym. Stawiają istotne pytania, obnażając mechanizmy i konsekwencje. Pomagają się przejrzeć, zobaczyć w którym miejscu stoisz. Wywołują zadumanie.

To moja filmowa grupa docelowa.

Bo w filmie też można spokać Boga, tylko inaczej.

Czytaj...

Spacerniak

W tej serii zamierzam publikować artykuły podróżnicze, wyprawowe, czy po prostu o tym, co ciekawego może czekać nas „na polu”. Rzeszów, a tym bardziej całe Podkarpacie, obfituje w wiele niesamowitych miejsc, które warto zwiedzić, a o których nie zawsze mówi się głośno. I czasem jest tak, że serce chce więcej niż wyjść na piwo , ale nie wiadomo dokąd, jak i po co. A czasem potrzeba tylko małego know-how…

Czytaj...

Jest wyjście


Każdy człowiek ma swoją własną historię, swoje własne wyjścia z różnych sytuacji. W tym miejscu będę próbowała pokazywać historie różnych ludzi, ich doświadczenia wiary, życia, zmagania się ze sobą. W tym miejscu będzie można przeczytać wywiady czy świadectwa ludzi, których mamy obok siebie, spotykamy w szkole, w Kościele, we wspólnocie. Ludzi zwyczajnych i niezwykłych jednocześnie.

Czytaj...